Հետաքրքրված ե՞ք արդյոք եվրոպական քաղաքականությամբ և միջազգային հարաբերություններով, ցանկանում եք զարգացնել Ձեր բանակցային հմտությունները, հրապարակային խոսքը և քննադատական մտածողությունը և ուսանում եք բակալավրի վերջին կուրսերում կամ մագիստրատուրայում։
Եթե այո, բաց մի թողեք այս հնարավորությունը։ Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակությունը հրավիրում է հայկական բուհերի բակալավրիատի 3-րդ կամ 4-րդ կուրսի, ինչպես նաև մագիստրատուրայի ԵՄ գործունեությամբհետաքրքրված ուսանողներին մասնակցելու «ԵՄ մոդել» սիմուլյացիոն խաղին։
Դուք հնարավորություն կունենաք զգալու, թե ինչպես է գործում Եվրոպական խորհուրդը, հանդես գալու ԵՄ անդամ պետությունների ղեկավարների դերում և համատեղ աշխատելու՝ կարևոր քաղաքական հարցի շուրջ համաձայնության հասնելու համար։
Ընտրված մասնակիցները կանցնեն ներածական և նախապատրաստական դասընթացներ՝ ավելին իմանալու Եվրոպական միության, ԵՄ հաստատությունների և որոշումների ընդունման գործընթացների մասին։